Blue Garaj

Ankara Araç Akü Değişimi

image

Araç aküleri, elektrik aksamının en önemli parçalarıdır. Aracın verimli şekilde çalışmasını önemli ölçüde etkiler. Eğer araç çalışmakta zorlanıyorsa ve farlar yeterince ışık vermiyorsa araç aküsü bitiyor demektir. Akü bittiğinde yolda kalma riskiyle karşı karşıya kalmamak için aracın verdiği sinyaller takip edilmeli ve Ankara araç akü değişimi yaptırılmalıdır. Araç aküleri türüne bağlı olarak 3 ya da 5 yıl arasında değiştirilmelidir. Siz de aracınızın tepkilerini ve akünüzün kullanım süresini takip ederek Ankara araç akü değişim hizmeti alıp almayacağınıza karar verebilirsiniz. Akü değişimi titizlikle yapılmalıdır. Değişim öncesinde gerekli birtakım hazırlıklar yapılır ve akü değişimi ideal ortamda ve gerekli koşullarda gerçekleştirilir. 

Akü Değişimi Ne Zaman Yapılmalı?

Ankara akü değişimi araçların güvenle kullanılabilmesi için gereklidir ancak değişim süresi her araçta farklıdır. Kullanım sıklığı, akünün ömrüne doğrudan etki eder. Bununla birlikte uzun süre kullanılmayan araçlar deşarj olacağından akü kendi kendine bitebilir. Sağlam aküler genelde değiştirilmez bunun yerine akü takviyesi yapılır. Ancak şarj olmayan ya da arıza yapan aküler mutlaka değiştirilmelidir. Akü değişimi için Ankara araç akü değişim hizmeti alınıp alınmayacağı konusunda akünün kullanım yeri kullanım şekli belirleyici faktördür. Genel anlamda binek araçlarda akü değişimi için belirlenen süre 4 ya da 5 yıldır. Ticari araçlar içinse 2 ile 4 yıl arasında ömür biçilen akü için değişim hizmetini, Ankara akü değişim hizmeti veren profesyonel bir şirketten almak faydalı olacaktır. 

Profesyonel Akü Değişimi

Ankara akü değişimi hizmeti kaliteli firma farkıyla belirli standartlara sahip şekilde verilir. Araçların periyodik bakımları ve her türlü aksamının yenilenmesi olduğu gibi akü değişimi de belirli bir düzen için de yapılır. Her araçta akü ikaz lambası vardır. Araç çalıştıktan sonra sönmesi gereken ikaz lambası sönmüyorsa aküde sorun var demektir. Bu noktada akü bitmiş mi, şarj oluyor mu ya da Ankara akü değişim hizmeti almanın vakti gelmiş mi gibi sorulara yanıt aranması gerekiyor. Bu noktada en aydınlatıcı bilgiyi, işinde profesyonel ekip verecektir. İhtiyaç halinde akü değişimi ve Ankara akü değişim fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

image ×
Blue Garaj
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1