Blue Garaj

Ankara Araç Sel Hasarı Onarımı

image

Son yıllarda iyice belirginleşen mevsim değişiklikleri dolayısıyla birden bastıran yoğun yağışlar, günlük hayatta karşılaşılabilecek riskler arasında yerini aldı. Bu tür doğal afetler can ve mal güvenliğini büyük ölçüde tehlikeye atıyor. Özellikle araçlar, yoğun yağışların kaçınılmaz sonucu olan sel felaketinde hasar alabiliyor. Bu gibi durumlarla karşılaşıldığında, araçları kullanmadan önce gerekli bakım onarım işlemlerinin yapılması güvenlik açısından önem arz eder. Yoğun yağışa bağlı olarak oluşabilecek hasarların tespiti ve giderilmesi için Ankara araç del hasarı onarımı hizmeti alınabilir. Çünkü sel durumunda araç, güvenli sürüşü engelleyecek derece ciddi hasarlar alabilir. Ankara sel hasarı onarımı için öncelikle gerekli incelemeler yapılır, sonrasında düzeltme işlemine geçilir. 

Ankara Araç Sel Onarımı Nasıl Yapılır? 

Araç sel onarımı Ankara hizmetinin en iyi şekilde verilebilmesi için birtakım incelemeler yapılır. Çünkü sel sonrasında aracın motoruna su girmiş olabilir, elektrik ya da yakıt sistemine su girmiş olabilir, frenleme sistemlerinde tahribat oluşmuş olabilir. Bunların hepsi, güvenli seyahat olgusunu önemli ölçüde tehlikeye atan unsurlardır. Yaşanan sel sonrası araçlarda oluşması muhtemel can sıkıcı olaylardan biri motora su girme tehlikesidir. Bu durum motorun iç aksamında büyük hasar oluşturur. Ankara araç sel onarımı, aracın selde ne kadar hasar aldığıyla doğru orantılıdır. Araç su altında ne kadar fazla kaldıysa, zarar görme riski de o kadar artmaktadır. Eğer aracın elektronik aksamında sel dolayısıyla bir hasar oluşmamışsa, hasar alan kısımların yenilenmesi de kolay olacaktır.  

Selden Zarar Gören Araçların Hasarı Giderilebilir Mi? 

Selden zarar gören araçların tamir edilip edilemeyeceği, Ankara araç sel onarım hizmetiyle belirlenir. Aracın hasarlarının onarılabilmesi, suyun altında ne kadar kaldığı belirlenerek ve hasar boyutunun tespiti yapılarak mümkün olmaktadır. Araçtaki hasarın ne seviyede olduğu belirlenirse, Ankara sel hasarı onarımı yapılıp yapılamayacağı da belirlenmiş olur. Aracın onarılabilmesi açısından detaylı inceleme ve temizlik yapılıncaya kadar aracın çalıştırılmaması önerilir. Ankara sel araç onarım ekibi ayrıntılı inceleme yaptıktan sonra aracın tekrar kullanılabilmesi için gereken desteği sağlayacaktır. Teknolojinin önemli ölçüde geliştiği günümüzde, sel sonrası aracınızın aldığı hasarın boyutunu öğrenmek ve ihtiyaç halinde hasar onarımı hizmeti almak için Ankara araç sel onarımı için iletişim desteği alabilirsiniz.  

image ×
Blue Garaj
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1