Blue Garaj

Ankara Hava Filtresi Değişimi

image

Ankara hava filtresi değişimi, araçların hayati önem taşıyan aksamlarından biri. İşlevi, motorun konforlu çalışmak için ihtiyaç duyduğu havayı temizlemektir. Yani, toz, taş, kum parçacığı gibi yabancı maddelerin motora girmesini engeller. Otomobilde hava motora gitmeden filtreden geçer, böylelikle motora temiz hava gitmiş olur. Hava filtresi her otomobilde vardır ve motor için çok büyük önem taşır. Aracın performansına etki eden en önemli aksamlardan biri olan hava filtresi, periyodik bakım sırasında gerekli görüldüğü halde değiştirilir. Ankara hava filtresi değişimi periyodik bakım esnasında ya da herhangi bir arıza durumunda yapılabilir. Genelde her yıl değiştirilmesi önerilen hava filtresi için Ankara hava filtre değişim hizmeti alırsanız, sorunsuz bir sürüş keyfi yaşarsınız.  

Hava Filtresinde Arıza Olduğu Nasıl Anlaşılır? 

Hava filtresinde tıkanma gibi olumsuz durumlar yaşandığında motora yeterli temiz hava ulaşmaz. Sürücü gaz pedalına bastığında aracın verdiği tepki her zamankinden farklı olur. Araç, eskisine oranla daha uzun sürede hızlanır. Bununla birlikte istenen derecede yanma olmadığı için yakıt tüketimi de çok fazla olur. Ancak bahsedilen durumların hepsinin çözümü çok basit, Ankara hava filtresi değişimi. Tamamına yakını araçlarda kaputun altında bulunan filtreye, Ankara hava filtresi değişim elemanları rahatça ulaşabilir. Değişimi oldukça pratik şekilde yapılabilir. Genelde kaputun altında bulunur ancak kaputun alt kısmı bazı araçlarda değişik olabilir. Bu nedenle emme manifoltu takibiyle filtreye ulaşılır, yerinden sökülüp yenisi takılır. Ankara hava filtresi değişimi için çalışanlar, eski filtrenin yerine yenisini rahatlıkla oturtarak işlemi kısa sürede tamamlar.  

Hava Filtresi Değişim Fiyatları? 

Otomobillerde herhangi bir arıza yaşandığı zaman, genel olarak parça değişimi yapılır. Hava filtresi değişimi en çok değişimi yapılan parçalardan. Eğer filtrede bir sıkıntı varsa, mutlaka değiştirilmesi gerekir. Çoğu zaman temizleniyor ancak temizlik işlemi Ankara hava filtresi değişimi kadar verimli olmaz. Hava filtresi değişim fiyatları ise, ürünün fiyatından işçilik maliyetine kadar birçok faktöre göre değişiklik gösterir. Filtrenin yapısı, fiyatını belirleyen en önemli etkendir. Bazı modelleri yüksek standartlarda malzemeden üretildiği için oldukça pahalıdır. Ankara hava fitresi değişim fiyatları sabit olmasa da, araçların performansına olan katkısı düşünüldüğünde yılda bir kez yapılacak bir işlem olarak ekonomik aralıklardadır.  
 

 

image ×
Blue Garaj
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1