Blue Garaj

Ankara Polen Filtresi Değişimi

image

Araçlar, önemli işlevi bulunan birçok parçanın bir araya getirilmesiyle çalışır. Bu parçalar arasında polen filtresi de var. Aracın havalandırma sistemi için dışarıdan aldığı havayı çeşitli toz ve partiküllerden arındıran sisteme polen filtresi denir. Aracın periyodik bakımı değiştirilmesi önerilir. Polen filtresine klima filtresi ya da kabin filtresi de denir. Dışarıdan bu alan giren havayı temizlemek için kullanılmaktadır. Havayı temizleme için kullanılan filtre için Ankara polen filtresi değişim hizmeti alınırsa, aracın güvenli ve verimli şekilde çalışması sağlanmış olur. Hava temizlenmez ise, motorda çeşitli arızalara sebep olabileceğini düşünürsek, Ankara polen filtresi değişim hizmeti almanın gerekliliğini de anlayabiliriz.  

Polen Filtresi Ne İşe Yarar? 

Çoğu araç kullanıcısı belki polen filtresinin adını Ankara polen filtresi değişimi sırasında duyuyor. Bu durumda ne işe yaradığı da merak ediliyor. Polen filtresi, dışarıdan gelen havayı toz, toprak, yaprak gibi maddelerden arındırarak havalandırma sistemine temiz hava gönderir. Araç seyir halindeyken araca girmeye çalışan yabancı maddeler polen filtresi sayesinde ayrıştırılır. Yani polen filtresinin konforlu yolculuklar için işlevi önemlidir. Farklı türlerde üretilen polen filtresi havayı temizlediği kadar araca kötü koku girmesini önleme özelliğine de sahiptir. Polen filtresi sayesinde araçlar, her türlü hava koşulunda sağlıklı şekilde çalışabilir. Bunun için periyodik olarak Ankara polen filtresi değişimi yaptırılmalıdır.  

Polen Filtresinin Kullanım Ömrü Ne Kadardır? 

Araçların tüm aksamları gibi polen filtresinin de bir kullanım ömrü vardır. Belirli bir kullanım sonrasında filtrede oluşan kirlilik sorun teşkil etmediği sürece önemsenmemektedir. Ancak bu, ilerleyen dönemlerde sorun teşkil edebilir. Bu nedenle periyodik bakım sırasında Ankara polen filtresi değişim hizmeti alınabilir. Polen filtresinin ne zaman değiştirilmesi gerektiği, hava koşullarına göre değişiklik gösterebilir. Eğer toz, toprak, arazi alanlarında yoğun kullanılıyorsa, polen filtresi değişimi daha sık yapılacak demektir. Kirlenmiş polen filtreleri, aracın içinde bulunanların sağlıksız hava solumasına sebep olacaktır. Bununla birlikte klimanın da düzensiz çalışmasına sebep olur. Zamanla motor arızasına bile sebebiyet verebilir. Bu nedenle özellikle toz ve polenin yoğun olduğu ilkbahar dönemlerinde Ankara polen filtresi değişimi yaptırılarak sürüş konforu arttırılabilir.

image ×
Blue Garaj
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1