Blue Garaj

Ankara Yağ ve Yağ Filtresi Değişimi

image

Motor sistemi, aracın hareket etmesini sağlayan sistemdir ve bunu yapabilmek için çeşitli aksamlara ihtiyaç duyar. Bu konuda akıllara ilk olarak yakıt gelse de, motorun çalışma prensibi o kadar karışık ki, hasar almadan çalışması için özel yağlara da gereksinim duyulur. Bu yağların işlevine uygun şekilde kullanılabilmesi için yağ filtresi kullanılır. Araçların hayati önem taşıyan parçası olan yağ ve yağ filtresinin periyodik olarak değişimlerinin yapılması güvenli sürüş için önemlidir. Ankara yağ ve yağ filtresi değişimi araçların yüksek performanslı kullanımına yönelik olarak yapılmaktadır. Motor yağının yılda bir kez değişimi, motorun yanmasını, aşırı şekilde ısınmasını, tıkanmasını ve aşınmasını önler. Bu sayede motorun ömrü uzar ve yakıt tasarrufu da sağlanır. Motor yağını temiz tutan filtrenin de aynı yağ gibi düzenli olarak değişimi yapılırsa, araç daha konforlu ve güvenli şekilde kullanılabilecektir. Ankara yağ filtresi değişimi ve motor parçalarının aşırı ısınmadan kaynaklı zarar görmesini engelleyecek Ankara yağ değişimi, araçlara uygun şekilde yapılır.  

Yağ ve Yağ Filtre Değişimi Neden Yapılır? 

Motor yağı, araçların kullanım sıklığına göre kirlenir. Yağ içinde biriken tortular, hareket eden parçalardaki sürtünmeyi arttırır. Bu da aracın performansını düşürür. Araçtan sürekli ses geldiği gibi, eski performansında çalışmadığı da görülür. Motor yağının kirlenmesindeki bir diğer etkense, yağ filtresinin tıkanması olabilir. Yağ filtresinin tıkanması demek, motor yağının da kirlenmesi, dolayısıyla da aracın performansının düşmesi demektir. Bunun için Ankara yağ ve yağ filtre değişim hizmeti yılda bir kez mutlaka alınmalıdır. Aracın yağ ve yağ filtre bakım değişim işlemlerinin düzenli olarak yaptırılması, araca sağlam bir motor kazandıracağı gibi oluşacak yüksek maliyetli hasarlardan da kurtaracak. 

Yağ ve Yağ Filtre Değişim Yapılırken Nelere Dikkat Edilmeli? 

Ankara yağ ve yağ filtresi değişimi sıradan yapılan bir hizmet değildir. Yapılan işlemden verim alınabilmesi için kaliteli yağ kullanılması gerekir. Ayrıca her marka araca farklı yağ kullanılması gerekir. Araç yağ ve yağ filtre değişimi, bu kriterler göz önünde bulundurularak yapılmalıdır. Aksi takdirde yapılan hizmetten verim alınamaz.  
Ankara yağ ve yağ değişim filtresi için hizmet talebinde bulunulduğunda, aracın markasına göre kaliteli yağ ve malzeme ile bakım değişim işlemleri yapılır. Bu sayede aracın performansı yükseleceği gibi kullanım ömrü uzar. Sizde yağ ve yağ filtre değişimi yapmak istyorsanız iletişime geçebilirsiniz.
 

 

image ×
Blue Garaj
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1