Cam Filmi Nedir

Cam filmi, temelde termoplastik polimer reçinesinden üretilmektedir. Arabalara daha çok estetik bir görünüme sahip olmaları için uygulanmaktadır. Fakat bunun yanı sıra birçok işlevi de beraberinde getirmektedir. Bu işlevler arasında;

  • Güneş ışınlarının araba içerisine doğrudan girişini engelleyerek sürücüleri ve yolcuları güneş ışınlarından koruması ve aynı zamanda yaz aylarında klimanın soğutma işlemini daha iyi gerçekleştirmesi,
  • Camın herhangi bir darbeye karşı daha dayanıklı olması ve çizilmesine engel olması,
  • Güneşten gelen zararlı ışınların girişini engelleyerek araç içerisindeki koltuk vb. malzemelerin aşınmasına engel olması,
  • Sürücülerin ve yolcuların görünmesini engellemesi ve bu sayede araç içerisinde bırakılan özel eşyaların da görünememesi sıralanabilir.

Cam Filmi Avantajları

Cam film, uygulama noktasında oldukça uğraş isteyen ve uygulaması zor bir süreçtir. Genellikle profesyonel yardım almadan kişilerin kendi yaptıkları uygulamalar başarısızlıkla sonuçlanabilmektedir. Bu noktada Blue Garaj, cam filmi konusunda profesyonel hizmet sağlamaktadır.

Cam film uygulama aşamaları şöyledir;

  1. Uygulama yapılacak camların tamamı özel temizleyiciler ile temizlenir. Ardından cam silme bezleri ve silecek yardımıyla camda biriken su ve nem ortadan kaldırılır. Çünkü cam film uygulaması için camın tamamen nemden arınmış olması gerekmektedir.
  2. Camın dış yüzeyine su püskürtülür ve bu sayede film ölçüsü almak için gerekli hazırlıklara başlanmış olur. Bu sayede filmin cama yapışması engellenir, ölçülerin tam ve doğru alınması sağlanır. Ölçü alındıktan sonra camdaki nem tekrar yok edilir. Ölçü alınırken 1 – 2 mm fazlalık bırakılmasına dikkat edilir.
  3. Cam filminin alt tabakasında yer alan koruyucu şeffaf tabaka dikkatlice cam filmden ayrılır. Cam filmin kendi tabakası, alınan ölçüler doğrultusunda dikkatli bir şekilde camın yüzeyine yerleştirilir. Bu işlem sırasında camın üst kısmının bir miktar aşağı çekilmesi, camın tamamen kaplanması için önemlidir.
  4. Film dikkatli bir şekilde yapıştırıldıktan sonra cam ve film arasında kalan kabarcıkların yok edilmesi gereklidir. Bu işlem için cam filmlerde kullanılan ıspatula benzeri bir aletle cam yüzeyi üzerinden dikkatlice geçilir.

Bu işlemlerin doğru bir şekilde uygulanması sonucunda arabalarda cam film uygulanması tamamlanmış olur.

LOCCA BLOG

Benzer Paylaşımlar

Locca Ajans

Seramik Kaplama Nedir

Seramik kaplama, arabanın dış yüzeyine boyayı korumak amacıyla uygulanmaktadır. Ham maddesi cam içerikli bir mad...

Devamını oku
Locca Ajans

Göçük Düzeltme Aleti

Blue Garaj, göçük düzeltme aleti kullanarak, boyasız göçük düzeltme işlemi gerçekleştirmektedir. Göçük D�...

Devamını oku
image ×
Blue Garaj
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1