Göçük Düzeltme Aleti

Blue Garaj, göçük düzeltme aleti kullanarak, boyasız göçük düzeltme işlemi gerçekleştirmektedir. Göçük Düzeltme aleti ile yapılan göçük düzeltme işlemi, araçta meydana gelen dış darbeler sonucu ortaya çıkan, boyanın zarar görmediği ve 5 cm’yi geçmeyen göçüklerin düzeltilmesi işlemidir. Bu işlemde kullanılan aletler çoğunlukla Amerika üretimi aletlerdir. Bunlarla orijinal boyayı koruyarak düzeltme yapılması amaçlanmaktadır. Bu aletle düzeltme yapılması için kesinlikle boyanın hasar görmemiş olması, 5 cm’den büyük bir göçük olmaması gerekmektedir. Park hasarları ve benzeri durumlar bu gruba dahil edilebilir.

Göçük Düzeltme Aleti

Göçük düzeltme aleti ile işlem yapılması, aracın orijinal boyasının zarar görmemesi, ikinci el satışlarından olumsuz etkilenmemesi, yüksek maliyetlere sebebiyet vermemesi gibi faydalar sağlamaktadır. Göçük düzeltme aleti ile yapılan uygulamanın aşamaları şu şekilde sıralanabilir:

  1. Göçüğün meydana geldiği panelin arkasına, oluşan hasarın derinliğine, çapına ve şekline uygun özel aletlerle ulaşılır.
  2. Bölgenin ve hasarın tespiti yapıldıktan sonra masaj uygulaması ile ve alet yardımıyla göçük dıştan içeriye doğru yavaş adımlarla düzeltilir.

Göçük düzeltme aletlerinin arka paneldeki göçüğe ulaşamama ihtimali ise oldukça az bir ihtimal olarak karşımıza çıkmaktadır. Ulaşılması zor olan kapı direkleri, çamurluklar gibi bölgelere dahi Blue Garaj, kendi ekipmanlarının da desteğiyle büyük oranda ulaşabilmekte ve düzeltme işlemi gerçekleştirebilmektedir.

Göçük Düzeltme Aleti Ne Amaçla Uygulanır?

Göçük düzeltme işleminin başarılı bir şekilde sonuçlanabilmesi için kaportadaki göçük bölgesinin sacının uzamamış olması ve boyasının zarar görmemiş olması gerekir. Bu sebeple daha önce hasar alan, boyası dökülen ve üzerinde işlem yapılan bölgelerde göçük düzeltme aleti ile işlem yapılamaz. Bunun nedeni ise sonradan yapılan boyanın ve macun var ise macunun çatlama olasılığının yüksek olmasıdır. Bu gibi durumlarda geleneksel göçük düzeltme yöntemlerine başvurulmaktadır. Hasar düzeltildikten sonra üzeri boya ile kaplanmaktadır.

Araçta oluşan bütün hasarlar, hasar kayıtlarında tutulmaktadır. Bu sebeple, araç sahipleri aracın en az hasarla kullanılmasını istemektedir. Bunun nedeni ise aracın satılması durumunda geleneksel göçük düzeltme işlemi gören aracın değer kaybetmesidir. Blue Garaj ile yapılan göçük düzeltme aletli işlemlerde ise aracın değer kaybetme durumu ortadan kalkar.

LOCCA BLOG

Benzer Paylaşımlar

Locca Ajans

Seramik Kaplama Nedir

Seramik kaplama, arabanın dış yüzeyine boyayı korumak amacıyla uygulanmaktadır. Ham maddesi cam içerikli bir mad...

Devamını oku
Locca Ajans

Cam Filmi Nedir

Cam filmi, temelde termoplastik polimer reçinesinden üretilmektedir. Arabalara daha çok estetik bir görünüme sahip...

Devamını oku
image ×
Blue Garaj
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1